kalakortti.com
svk
Hanx
Etelä-Savon Vapaa-ajankalastajapiiri PiirinLogo
Etusivu Tulokset Kilpailut Linkkejä Seurat Säännöt
talvi

Etelä-Savon Vapaa-ajankalastajapiiri ry


Puheenjohtaja: Jaakko Ikonen jaakko.ikonen@lakimajakka.fi
Sihteeri/rahastonhoitaja: Mari Nisonen mari.nisonen@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Jorma Avikainen

Hallituksen jäsenet:
Tapani Kurki 0400 613510, juha.tapani.kurki@gmail.com varalla Harri Kähärä
Kati Luukkainen 040 716 4871, katimaarit.luukkainen@gmail.com varalla Eero Luostarinen
Erkki Hänninen 040 707 5999, erkkihan@hotmail.fi varalla Pekka Auvinen
Tarmo Muuri 040 766 8373 tarmo.muuri@gmail.com varalla Liisa Muuri
Jorma Avikainen 0400 775 030, jorma.avikainen@gmail.com varalla Kalle Piironen
Pekka Kilpeläinen 050 403 2880, pekka.kilp@gmail.com varalla Kalevi Sallinen

Jäsenasioiden hoitaja: Janne Muukkonen, jpmuukkonen@gmail.com

Tiedottaja: Kati Luukkainen

Kilpailutoimikunta::
Tapani Kurki
Kalevi Sallinen
Pekka Auvinen
Erkki Tuura
Eero Luostarinen

Nettisivujen vastaava: Antti Tuomainen ajtuomainen@gmail.com

Piirin kalatalousalueiden edustajat

Kalatalousalue Edustajia Edustajat/ alue  
       
Pieksämäki-Kyyvesi 2 Aki Hirvonen Kalevi Kaasinen
Virtasalmi-Joroinen 2 Tapani Kurki Janne Muukkonen
Haukivesi 2 Juha Tolvanen Jukka Tiililkainen
Heinävedenreitti 2 Marko Luukkainen Hannu Ihalainen
Puruvesi 2 Mika Huoman Pekka Kilpeläinen
Sulkava- Pihlajavesi 2 Erkki Hänninen Ari Partanen
Mikkeli-Luonteri 2 Tarmo Muuri Janne Tarkiainen
Puula 2 Esa Hurri Seppo Haapsaari
Puumala 1 Jukka Kontinen  
Mäntyharju-Vuohijärvi 0 Markus Tiilikainen  
Korpijärvi-Kuolimo 2   Tarmo Muuri