"> JoukkueNU JoukkueN JoukkueMV JoukkueM N15 N19 N12 N N65 M M65

JoukkueNU

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 KARKKILAN KALASTUSSEURA 1 Etelä-Suomi 1,06
URMAS OSKARI 0,298
ÅMAN LAURI 0,762
2 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 0,715
ANDERSIN ALEX 0,148
KOSONEN VEETI 0,567

JoukkueN

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Pohjanmaa 10,92
JULKUNEN KAARINA 1,892
MANNINEN TARJA 9,028
2 RANTASALMEN KALAVEIKOT 1 ETELÄ-SAVO 5,96
AUVINEN ANJA 5,592
REPO SIRPA 0,368
3 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 4,819
WILSKA ULLA 3,048
SALLINEN SARI 1,771
4 LAPUAN SEUDUN KALAKERHO 1 POHJANMAA 4,683
HUHTALA TARJA 3,003
PERNU HEIDI 1,68
5 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 4,496
HONKONEN ASTA 2,18
VAINIO KAIJA 2,316
6 PURUVEDEN KALA-HARRIT 2 Etelä-Savo 4,036
RAITA ÖSTRING 2,964
RIITTA PEKKINEN 1,072
7 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 POHJOIS-KARJALA 3,222
SILVENNOINEN SAARA 2,356
SAARINEN PAULA 0,866
8 PURUVEDEN KALA-HARRIT 1 Etelä-Savo 3,198
AILA RÄSÄNEN 1,99
RIITTA BEHM 1,208
9 PUIJON PILKKI 1 POHJOIS-SAVO 2,922
SAVANAINEN PÄIVI 1,442
PUURUNEN ARJA 1,48
10 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 2,614
KARJUNEN VIRPI 1,864
MARKKANEN ANJA 0,75
11 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 Keski-Suomi 2,484
KANGAS MERJA 0,542
FLOOR IRMA 1,942
12 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Karjala 2,156
HOVATOV IRENE 1,892
HUOTILAINEN MIRJA 0,264
13 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 2,116
TURUNEN TERTTU 0,608
RIPATTI ANNE 1,508
14 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 2 Kaakkois-Suomi 2,062
HUHTINIEMI TERTTU 1,33
VILLANEN ARJA 0,732
15 TEAM MAVER FINLAND R.Y. 1 Pohjois-Karjala 1,925
MATIKAINEN LEILA 0,872
KUOKKANEN PIRJO 1,053
16 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 1,696
KORHONEN VARPU 0,754
WAHLSTÈN JANINA 0,942
17 JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 1,511
TURAKAINEN HANNELE 0,06
OINONEN MARJATTA 1,451
18 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 3 Kaakkois-Suomi 0,758
HUOPAINEN PIRJO 0,438
TERÄVÄINEN EDITH 0,32

JoukkueMV

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 7,695
KYLMÄLÄ PEKKA 2,341
KÄÄRIÄINEN ARTO 1,924
SIMONAHO JOUKO 3,43
2 PUIJON PILKKI 1 POHJOIS-SAVO 6,072
HUJANEN PEKKA 3,012
SUIKKA PAULI 1,582
RAITTILA HANNU 1,478
3 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 5,753
MATIKAINEN HEIKKI 2,779
MYYRY PERTTI 1,176
HUOVINEN OTTO 1,798
4 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 5,018
KARJUNEN TAPIO 0,766
SIMONEN MATTI 1,9
HILONEN REIJO 2,352
5 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 4,588
TURUNEN JOUKO 1,757
SOININEN MAURI 0,732
RIPATTI ESA 2,099
6 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 2 Kaakkois-Suomi 4,266
VILLANEN JAAKKO 1,392
PESU JARI 0,16
HUHTINIEMI JORMA 2,714
7 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 4,083
SALLINEN KALEVI 1,717
TIILIKAINEN JUKKA 0,843
KINNARI REIJO 1,523
8 JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Etelä-Savo 3,87
AUVINEN PEKKA 1,8
VILPPONEN PEKKA 1,928
LIUKKONEN TIMO 0,142
9 PUIJON PILKKI 2 POHJOIS-SAVO 3,841
VOUTILAINEN ESKO 2,159
KARJALAINEN TIMO 0,064
MERTANEN OSSI 1,618
10 VARKAUDEN TALVIONKIJAT 1 ETELÄ-SAVO 3,812
HONKANEN JAAKKO 2,968
IMMONEN AIMO 0,294
PELKONEN MARKKU 0,55
11 KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY 1 Etelä-Savo 3,619
NYKÄNEN RAIMO 1,01
PARTTI KALEVI 1,36
TUUKKANEN MATTI 1,249
12 JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 3,389
PUOLAKKA TIMO 0,774
PURHONEN SEPPO 1,41
ROUHIAINEN RAIMO 1,205
13 PURUVEDEN KALA-HARRIT 1 Etelä-Savo 3,132
AKI RÄSÄNEN 1,89
MARKKU BEHM 0,454
KAUKO KANERVA 0,788
14 RANTASALMEN KALAVEIKOT 1 ETELÄ-SAVO 2,572
KOKKONEN PAULI 0,526
AUVINEN RAIMO 1,378
REPO MARKKU 0,668
15 SURVARIT 1 KAINUU 2,562
LEINONEN UNTO 0,744
TURUNEN REIJO 0,886
RAUTIAINEN RISTO 0,932
16 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 2,462
HOVATOV TAPANI 1,107
GRÖNLUND ARI 1,034
HARTIKAINEN ARI 0,321
17 RANTASALMEN KALAVEIKOT 2 ETELÄ-SAVO 1,543
LYBECK JUHANI 0,57
NISSINEN TAUNO 0,688
KOKKOLA REINO 0,285
18 LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Karjala 1,232
POUTANEN VESA 0,21
TURUNEN PEKKA 0,876
LÖTJÖNEN EINO 0,146

JoukkueM

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT 2 KESKI-SUOMI 9,151
SALONEN JUKKA 2,982
TUOMINEN TOMMI 4,727
NEUVONEN TONI 1,442
2 KALLANKALAKAVERIT 1 Pohjois-Savo 8,121
KUUTSA TUOMO 2,657
KARJALAINEN NIKO 2,826
SUIKKA TIMO 2,638
3 PUIJON PILKKI 1 POHJOIS-SAVO 8,032
LAPPALAINEN KARI 0,72
TOLONEN MIKA 4,714
TIRRONEN MARKKU 2,598
4 JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS 1 ETELÄ-SAVO 7,76
TARVAINEN MARKUS 2,09
KAIPAINEN JONI 3,484
JALKANEN TIMO 2,186
5 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 KESKI-SUOMI 7,378
ROSSI JUSSI 3,719
YLÖNEN SAMPPA 2,854
KORHONEN PEKKA 0,805
6 VARKAUDEN TALVIONKIJAT 1 ETELÄ-SAVO 5,9
PIHKALA TIMO 2,078
IMMONEN MIKA 1,664
NIKKANEN TERO 2,158
7 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT 1 KESKI-SUOMI 5,607
IHANAINEN MIKKO 1,13
LAMBERG EINO 2,632
NEUVONEN JOUNI 1,845
8 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 - 5,476
LEHTONEN SAMI 1,972
NAUKKARINEN ESKO 1,87
LÖNN HEIKKI 1,634
9 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 POHJOIS-KARJALA 5,037
MYLLER JOONA 1,421
KORTET RAINE 2,006
SOININEN JUHANI 1,61
10 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 4,864
HÄMÄLÄINEN MIKA 1,546
LUOSTARINEN EERO 1,194
REINIKAINEN MIKA 2,124
11 VAPA VARKAUS 2 ETELÄ-SAVO 4,585
RAUHALA PETRI 0,85
PALHOMAA PERTTI 2,08
HUHTALA ARI 1,655
12 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 4,516
AHONEN JARI 2,342
AVIKAINEN JORMA 0,35
PUHAKKA PERTTI 1,824
13 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 3 Kaakkois-Suomi 3,598
URONEN JUKKA 0,846
MÄLKIÄINEN JUHA ?
POHJONEN JUHA 2,752
14 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 2 Kaakkois-Suomi 3,591
WAHLSTÈN TONI 1,581
VAINIKKA MARKKU 0,954
WAHLSTÈN TAPIO 1,056
15 KARJALAN KALAMIEHET 1 POHJOIS-KARJALA 3,327
HAKULINEN HARRI 2,04
VAUHKONEN VILLE 0,698
LAMPINEN ANTTI 0,589
16 JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Etelä-Savo 3,025
VEIJALAINEN KARI 2,772
PIIKKI ANTTI 0,163
LIIMATAINEN PEKKA 0,09
17 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 2,806
HARTONEN JANI 0,502
LYÖMIÖ MARKUS 1,316
LAINEJÄRVI JUHA 0,988
18 JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 1,378
PURHONEN HENRY ?
KÄMÄRÄINEN TONI 1,378
PIIKKI VELI-MATTI ?
19 KARKKILAN KALASTUSSEURA 1 Etelä-Suomi 1,27
ÅMAN PASI 0,966
LINDROTH LASSE 0,124
LINDHOLM JESSE 0,18

N15

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ÅMAN LAURI KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,762
2. HARTIKAINEN MIKAEL KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,284
3. AUTIO AARO JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO x

N19

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KAURANEN JUUSO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,695
2. RAUHALA SANTTU VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,428
3. KAJOVA PETRUS PUNKAHARJUN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,812
4. MARTIKAINEN JANNE VARPAISJÄRVEN VIRKISTYSKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 0,767
5. KOSONEN VEETI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,567
6. URMAS OSKARI KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,298
7. ANDERSIN ALEX SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,148

N12

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ERONEN JONNE KAIVOKSEN KALAMIEHET Etelä-Savo 0,071
2. OIKARAINEN ELIAS VIITASAAREN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI x

N

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. MANNINEN TARJA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 9,028
2. KERTTULA SARI RAAHEN MERIONKIJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,156
3. HUHTALA TARJA LAPUAN SEUDUN KALAKERHO POHJANMAA 3,003
4. SILVENNOINEN SAARA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 2,356
5. JUURIKKA ELISA IIN KALAMIEHET POHJOIS-POHJANMAA 2,285
6. AILA RÄSÄNEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,99
7. FLOOR IRMA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,942
8. HOVATOV IRENE RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 1,892
8. JULKUNEN KAARINA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,892
10. KOKKONEN AILA SOTKAMON KALAMIEHET KAINUU 1,816
11. SALLINEN SARI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,771
12. PERNU HEIDI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO POHJANMAA 1,68
13. PUURUNEN ARJA PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,48
14. SAVANAINEN PÄIVI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,442
15. RIITTA BEHM PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,208
16. KUOKKANEN PIRJO TEAM MAVER FINLAND R.Y. Pohjois-Karjala 1,053
17. MOKKI MAISA SULKAVAN VAPA-VEIKOT ETELÄ-SAVO 0,966
18. WAHLSTÈN JANINA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,942
19. SAARINEN PAULA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 0,866
20. VÄÄNÄNEN TARJA PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT KAINUU 0,796
21. KORHONEN VARPU KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,754
22. PESONEN KATARIINA VIITASAAREN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 0,65
23. KANGAS MERJA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,542
24. HUTTUNEN ANU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY - 0,477
25. KARHU HELI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,242
26. TURAKAINEN HANNELE JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,06

N65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. AUVINEN ANJA RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 5,592
2. WILSKA ULLA SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 3,048
3. RAITA ÖSTRING PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 2,964
4. VAINIO KAIJA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,316
5. HONKONEN ASTA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,18
6. KARJUNEN VIRPI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,864
7. LAITIOLAMPI LAILA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,782
8. VETELÄINEN RAIJA KUUSAMON UISTINSEURA RY POHJOIS-POHJANMAA 1,646
9. RIPATTI ANNE ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,508
10. OINONEN MARJATTA JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,451
11. HUHTINIEMI TERTTU KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,33
12. RIITTA PEKKINEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,072
13. MANNINEN KIRSTI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,022
14. LAUTANEN TAIMI JOROISTEN METSÄSTYS JA KALASTUS 0,998
15. KUJALA EILA JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 0,976
16. KOKKO MARJA PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 0,967
17. KUKKONEN SEIJA NURMEKSEN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,935
18. MATIKAINEN LEILA TEAM MAVER FINLAND R.Y. Pohjois-Karjala 0,872
19. MARKKANEN ANJA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,75
20. VILLANEN ARJA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,732
21. MONONEN HELENA VIHDIN KALASTUSSEURA ETELÄ-SUOMI 0,663
22. AROKORPI PIRKKO PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 0,622
23. ARMINEN SENJA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-KARJALA 0,614
24. TURUNEN TERTTU ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,608
25. HAAPAKOSKI EIJA JOROISTEN METSÄSTYS JA KALASTUS 0,538
26. HUOPAINEN PIRJO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,438
27. REPO SIRPA RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,368
28. TERÄVÄINEN EDITH KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,32
29. HUOTILAINEN MIRJA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,264
30. ASIKAINEN ELLI JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,247
31. NIEMINEN HELENA VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 0,208
32. KOSKI MONA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB POHJANMAA 0,118
33. KIISKI PIRJO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,094

M

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HEIKKINEN TOMI KAIVOKSEN KALAMIEHET Etelä-Savo 6,874
2. KAUPPINEN MIKKO HANKASALMEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 6,754
3. KERKELÄ HANNU TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 4,832
4. TUOMINEN TOMMI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 4,727
5. TOLONEN MIKA PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 4,714
6. EKROTH MARKO SENSAS 4,031
7. STICK ERKKI PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT KAINUU 3,938
8. ROSSI JUSSI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 3,719
9. KAIPAINEN JONI JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 3,484
10. SALONEN JUKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 2,982
11. YLÖNEN SAMPPA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,854
12. KARJALAINEN NIKO KALLANKALAKAVERIT Pohjois-Savo 2,826
13. SEPPÄNEN MATTI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 2,811
14. NAUKKARINEN JUKKA MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 2,792
15. VEIJALAINEN KARI JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 2,772
16. POHJONEN JUHA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,752
17. KUUTSA TUOMO KALLANKALAKAVERIT Pohjois-Savo 2,657
18. SUIKKA TIMO KALLANKALAKAVERIT Pohjois-Savo 2,638
19. LAMBERG EINO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 2,632
20. TIRRONEN MARKKU PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 2,598
21. AHONEN JARI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 2,342
22. JALKANEN TIMO JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 2,186
23. NIKKANEN TERO VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 2,158
24. REINIKAINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,124
25. TARVAINEN MARKUS JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 2,09
26. PALHOMAA PERTTI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,08
27. PIHKALA TIMO VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 2,078
28. VÄHÄMÄKI MIKA NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 2,048
29. HAKULINEN HARRI KARJALAN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 2,04
30. KORTELAHTI ARI KOLHON KALAVEIKOT HÄME 2,01
31. KORTET RAINE POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 2,006
32. LEHTONEN SAMI LAUKAAN AHVENPOJAT RY - 1,972
33. NAUKKARINEN ESKO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,87
34. KIRJALAINEN JARI HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,865
35. NEUVONEN JOUNI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,845
36. PUHAKKA PERTTI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,824
37. SALO PASI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,822
38. HUUPPONEN ANSSI FISHING CLUB RAISKA ETELÄ-SAVO 1,784
39. LINDROOS TOM VARPAISJÄRVEN VIRKISTYSKALASTAJAT Pohjois-Savo 1,698
40. IMMONEN MIKA VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 1,664
41. HUHTALA ARI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,655
42. LÖNN HEIKKI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,634
43. KERÄNEN JUHA PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT KAINUU 1,624
44. SOININEN JUHANI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 1,61
45. WAHLSTÈN TONI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,581
46. HÄMÄLÄINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,546
47. RAHIKKALA VESA IIN KALAMIEHET POHJOIS-POHJANMAA 1,449
48. NEUVONEN TONI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,442
49. MYLLER JOONA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 1,421
50. KÄMÄRÄINEN TONI JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,378
51. LYÖMIÖ MARKUS KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,316
52. LUOSTARINEN EERO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,194
53. IHANAINEN MIKKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,13
54. WAHLSTÈN TAPIO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,056
55. POHJALAINEN JUKKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,038
56. LAINEJÄRVI JUHA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,988
57. ÅMAN PASI KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,966
58. VAINIKKA MARKKU KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,954
59. RAUHALA PETRI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,85
60. URONEN JUKKA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,846
61. KORHONEN PEKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 0,805
62. KUKKONEN MARKKU NURMEKSEN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,776
63. VATANEN HEIKKI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,774
64. ERONEN TERO KAIVOKSEN KALAMIEHET Etelä-Savo 0,754
65. HÄNNIKÄINEN RAUNO JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 0,741
66. LAPPALAINEN KARI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 0,72
67. VAUHKONEN VILLE KARJALAN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,698
68. RÄMÄ TIMO VALKEALAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,655
69. HYVÖNEN MARKO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY ETELÄ-SAVO 0,592
70. LAMPINEN ANTTI KARJALAN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,589
71. URPILAINEN MARKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,577
72. SUHONEN PEKKA OTAVAN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 0,523
73. HARTONEN JANI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,502
74. IMMONEN TIMO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,496
75. MOILANEN JUKKA KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,484
76. LIUKKONEN VEIJO SULKAVAN VAPA-VEIKOT ETELÄ-SAVO 0,458
77. PIIRONEN KALLE ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,429
78. HEIKKINEN OSSI SURVARIT KAINUU 0,424
79. AVIKAINEN JORMA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,35
80. KANGAS JUHA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,274
81. LAITINEN AMI VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 0,247
82. VIRTANEN JUUSO NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 0,187
83. LINDHOLM JESSE KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,18
84. PIIKKI ANTTI JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,163
85. LINDROTH LASSE KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,124
86. LIIMATAINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 0,09

M65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. TARVAINEN REIJO JOROISTEN METSÄSTYS- JA KALASTUSYHDISTYS ETELÄ-SAVO 3,587
2. SIMONAHO JOUKO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 3,43
3. KERTTULA ARI RAAHEN MERIONKIJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 3,212
4. TERVO PAAVO NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 3,15
5. HUJANEN PEKKA PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 3,012
6. HONKANEN JAAKKO VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 2,968
7. MATIKAINEN HEIKKI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 2,779
8. HUHTINIEMI JORMA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,714
9. HILONEN REIJO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,352
10. KYLMÄLÄ PEKKA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,341
11. KILJUNEN HEIKKI MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 2,271
12. TUOMINEN ILKKA YLI-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,199
13. VOUTILAINEN ESKO PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 2,159
14. RIPATTI ESA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 2,099
15. VILPPONEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,928
16. KÄÄRIÄINEN ARTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,924
17. SIMONEN MATTI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,9
18. AKI RÄSÄNEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,89
19. AUTIO KARI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 1,834
20. AUVINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,8
21. HUOVINEN OTTO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,798
22. KUKKONEN HEIMO NURMEKSEN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 1,772
23. TURUNEN JOUKO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,757
24. SALLINEN KALEVI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,717
25. VETELÄINEN RAUNO KUUSAMON UISTINSEURA RY POHJOIS-POHJANMAA 1,621
26. MERTANEN OSSI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,618
27. SUIKKA PAULI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,582
28. KINNARI REIJO SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,523
29. RAITTILA HANNU PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,478
30. PURHONEN SEPPO JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,41
31. VILLANEN JAAKKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,392
32. AUVINEN RAIMO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 1,378
33. PARTTI KALEVI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY Etelä-Savo 1,36
34. LOIKKANEN MARKKU VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 1,354
35. TUUKKANEN MATTI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY Etelä-Savo 1,249
36. ROUHIAINEN RAIMO JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 1,205
37. MYYRY PERTTI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,176
38. KUOREINEN PERTTI ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI KESKI-SUOMI 1,129
39. HYTTINEN SEPPO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 1,12
40. KOSKI LARS KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB POHJANMAA 1,118
41. HOVATOV TAPANI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,107
42. KINNUNEN VEIKKKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-KARJALA 1,075
43. GRÖNLUND ARI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,034
44. NYKÄNEN RAIMO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY Etelä-Savo 1,01
45. NEUVONEN MIKKO OTAVAN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 0,943
46. RAUTIAINEN RISTO SURVARIT KAINUU 0,932
47. HJERPE TIMO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 0,891
48. TURUNEN REIJO SURVARIT KAINUU 0,886
49. TURUNEN PEKKA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,876
50. TIILIKAINEN JUKKA SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,843
51. KAUKO KANERVA PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 0,788
51. KÄHÄRÄ HARRI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,788
53. PUOLAKKA TIMO JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,774
54. KONTIO HEINO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,769
55. KARJUNEN TAPIO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,766
56. LEINONEN UNTO SURVARIT KAINUU 0,744
57. SOININEN MAURI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,732
58. NISSINEN TAUNO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,688
59. REPO MARKKU RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,668
60. HOSTILA TIMO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 0,621
61. TOSSAVAINEN HENRIK RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-KARJALA 0,586
62. LYBECK JUHANI RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,57
63. PELKONEN MARKKU VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 0,55
64. KOKKONEN PAULI RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,526
65. NIININEVA JOUKO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY Etelä-Savo 0,522
66. QWINTUS HANNU SULKAVAN VAPA-VEIKOT ETELÄ-SAVO 0,515
67. MARKKU BEHM PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 0,454
68. KOKKONEN OSMO SOTKAMON KALAMIEHET KAINUU 0,383
69. HARTIKAINEN ARI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,321
70. IMMONEN AIMO VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 0,294
71. KOKKOLA REINO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,285
72. POUTANEN VESA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,21
73. KEKÄLÄINEN TAUNO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,16
73. PESU JARI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,16
75. LÖTJÖNEN EINO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,146
76. LIUKKONEN TIMO JUVAN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 0,142
77. KARJALAINEN TIMO PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 0,064
78. TAPANINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,03